NOWOŚCI

POPULARNE PRODUKTY

  • Koperty

    Koperty 45.00 70.00 
    Oceniono 0 na 5


Poznajmy Się:

Na nasz zespół składa się cała nasza rodzina, Mama Ada, Tata Jakub, Córka Tosia oraz nasze bliźniaki Teodor i Kornel. Sytuacja zdrowotna, która spotkała jednego z bliźniaków (niezłośliwy nowotwór mózgu, a dokładnie brodawczak splotu naczyniówkowego), połączyła nas z konopiami już na zawsze. Widząc na własne oczy poprawę w funkcjonowaniu naszego syna, po wdrożeniu ekstraktów z kwiatów konopi, głównie olejków oraz kosmetyków, nasza ciekawość co do tej rośliny i jej zastosowania diametralnie wzrosła. Mama Ada właśnie kończy pierwszy kurs konopny w Polsce kończący się egzaminem Państwowym, po którym zostanie Certyfikowanym Terapeutą Konopnym. Jej celem jest wsparcie terapeutyczne, zarówno konopiami, jaki i szeroko pojętą fitoterapią oraz edukacja rodziców jak można wspomóc swoje dziecko stosując konopie (i nie tylko), w okresie słabej odporności, rehabilitacji po ciężkiej chorobie czy w chorobach neurologicznych. Nikt, kto będzie potrzebował pomocy w zakresie stosowania konopi, czy samych informacji na ten temat, nie pozostanie bez odpowiedzi. Dlatego wkrótce powstanie dla Was Punkt Terapeutyczny, który rozwieje wszystkie wasze wątpliwości związane ze stosowaniem konopi w różnej formie.

Jesteśmy również na ten moment jedyną firmą w Polsce, która oferuje papier oraz artykuły papiernicze wykonane w 100% z konopi włóknistych. Konopie dają trzy do czterech razy więcej użytecznego włókna na hektar rocznie niż lasy, oraz nie potrzebują pestycydów ani herbicydów na żadnym etapie wzrostu. Wykorzystanie konopi jako substytutu drewna przyczyni się do zachowania bioróżnorodności. Jako ciekawostkę powiemy, że jeden hektar konopi w 3 miesiące produkuje tyle tlenu co 60letni hektarowy las.

Naszym kolejnym celem jest produkcja pościeli oraz odzież wykonana z włókna konopnego. Tkanina konopna jest miękka w dotyku, miła dla skóry, odporna na bakterie, a to tylko nieliczne zalety tej tkaniny. Materiał ten stanowi naturalną ochronę przed promieniami UV i zapobiega poceniu się. Z każdym kolejnym użyciem mięknie, a dodatkowo jest trwalszy i bardziej wytrzymały niż bawełna. Dodatkowo konopie zużywają około 5% wody potrzebnej do uprawy bawełny, mogą rosnąć w prawie wszystkich warunkach glebowych, a w przeciwieństwie do bawełny (która wyczerpuje glebę ze składników odżywczych), głęboko sięgające korzenie konopi chronią górną i dolną warstwę gleby.

Więcej na temat zalet konopi, które korzystnie wpływają na środowisko, dowiesz się śledząc nasz profil na facebooku oraz naszego bloga, na którego serdecznie zapraszamy!

Uwierz nam, będziesz bardzo zaskoczony konopiami i jej zastosowaniem! Dokładnie tak jak my na początku.

Na koniec jeszcze raz chcemy Cię powitać w naszej Zielonej Rodzinie! Dziękujemy, że jesteś tu z nami, obiecujemy, że damy z Siebie wszystko opowiadając o fascynującej i ukochanej przez nas konopi.
.

Nie stwierdzono negatywnych skutków przyjmowania konopii
konopie trawione są przez wątrobę i mogą znacząco wpływać na działanie przyjmowanych leków zwiększając bądź zmniejszając ich stężenie w organizmie.
Konopie nie są panaceum
konopie pomagają człowiekowi poradzić sobie z wieloma problemami na co dowodzi coraz więcej badań, nie są jednak złotym środkiem na wszystkie dolegliwości świata.
Konopie skutecznie radzą sobie z bólem, bezsennością i depresją
problemy bólu, bezsenności i depresji są najlepiej przebadane pod kątem terapii konopnej.
Konopie nie są lekiem „na”
konopie nie są lekiem, który można przypisać do konkretnej jednostki chorobowej.
Previous
Next

KONOPNE FAKTY I MITY

FAKTY